FAQ - Często zadawane pytania

FAQ - Często zadawane pytania

Ogólne

01. Jakie są podstawowe wymagania, które należy spełnić, aby móc wziąć udział w programie?

Do aplikowania na nasze programy zapraszamy osoby z wyższym wykształceniem, minimum na poziomie licencjatu, oraz studentów ostatniego roku studiów zmierzających do uzyskania tego tytułu. Jeśli aplikujesz spoza Polski, będziemy musieli sprawdzić, jak poziom Twojego wykształcenia możemy przełożyć na nasze podstawowe wymagania. W takim przypadku na pewno udzielimy Ci stosownej informacji.

02. Czy potrzebuję prawa jazdy?

Tak. Praca na większości stanowisk wiąże się z koniecznością przemieszczania się pomiędzy różnymi lokalizacjami i odwiedzania dostawców. Dlatego wymagane jest posiadanie ważnego lokalnego lub europejskiego prawa jazdy.

03. Czy przyjmujecie zgłoszenia od obcokrajowców? Jeśli tak, czy sponsorujecie pozwolenia na pracę lub wizy?

Obywatele państw członkowski Unii Europejskiej nie potrzebują pozwolenia na pracę czy wizy. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapewnić wiz sponsorowanych i jeśli nie posiadasz ważnego pozwolenia na pracę w Polsce, nie będziemy mogli przyjąć Twojej aplikacji.

04. Na ile stanowisk rekrutujecie?

Co roku rekrutujemy około 10 osób na Programy Menedżerskie i 50 osób na Programy Stażowe.

05. Czy mogę ubiegać się o udział w więcej niż jednym programie?

Możesz ubiegać się o udział tylko w jednym z naszych programów Early Talent. Dlatego wcześniej uważnie zapoznaj się z ich szczegółami, aby móc zdecydować, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

06. Kiedy mogę aplikować?

Rekrutacja na Programy Stażowe rozpoczyna się wraz z początkiem marca, natomiast w przypadku Programów Menedżerskich terminy na przesyłanie aplikacji ustalane są elastycznie,
w zależności od potrzeb biznesowych. Warto zatem śledzić naszą stronę karierową i Facebook’a , gdzie znajdują się aktualne informacje. Pamiętaj, że im wcześniej prześlesz nam swoją aplikację, tym lepiej.

07. Jeśli nie zostanę przyjęty, czy mogę ponownie zaaplikować?

Oczywiście zachęcamy do ponownego złożenia aplikacji, jednak będzie to możliwe dopiero w ramach nowej rekrutacji, którą ogłosimy w kolejnym roku. Wykorzystaj ten czas na przeanalizowanie, jakich umiejętności szukamy i jak możesz je u siebie zbudować lub wzmocnić w oczekiwaniu na następną edycję.

08. Ile trwa cały proces – od złożenia aplikacji do otrzymania potencjalnej oferty udziału w programie?

Cały proces – od otrzymania Twojego wniosku do złożenia przez nas oferty – trwa około 60 dni.

09. Mam problemy techniczne z przesłaniem zgłoszenia. Z kim mogę się skontaktować?

W przypadku problemów technicznych ze złożeniem aplikacji online, wyślij wiadomość e-mail na adres: enquiry@mars.ambertrack.co.uk, a jeden z członków naszego zespołu skontaktuje się z Tobą i udzieli potrzebnej pomocy.

10. Jak mogę powrócić do formularza online Mars?

Po prostu kliknij tu.

11. Czy otrzymam oficjalne potwierdzenie, że moja aplikacja do Was dotarła?

Otrzymasz e-mail od naszego zespołu Early Talent, w którym poinformujemy Cię o otrzymaniu Twojej aplikacji. Pamiętaj, aby sprawdzić także folder na spam.

12. Byłem przekonany, że udało mi się pomyślnie przesłać swoją aplikację, ale nie otrzymałem od Was żadnej wiadomości. Co się stało?

Upewnij się, czy prawidłowo utworzyłeś profil i przesłałeś swoją aplikację na wybrany program z tego profilu. Samo utworzenie profilu nie wystarczy i nie jest jednoznaczne ze złożeniem aplikacji na program. Warto sprawdzić także folder na spam w swojej skrzynce, ponieważ zdarza się, że wiadomości trafiają tam automatycznie. Jeśli nadal masz wątpliwość czy Twoja aplikacja do nas dotarła, wyślij e-mail na adres: enquiry@mars.ambertrack.co.uk, a skontaktujemy się z Tobą, aby wyjaśnić sytuację.

13. Czy Mars zwraca koszty podróży?

Zwracamy jedynie koszty podróży osobom spoza Polski.

14. Jak mogę się przygotować na rozmowę kwalifikacyjną i spotkanie w ramach Assesment Centre?

Wiele użytecznych informacji i wskazówek znajdziesz w części „Proces rekrutacyjny”.

15. Czy mogę odroczyć udział w programie o rok?

Nie ma możliwości odroczenia udziału w programie. Możesz natomiast ponownie złożyć swoją aplikację przy kolejnej rekrutacji. Pamiętaj, że na Programy Menedżerskie rekrutacje prowadzone są elastycznie, w zależności od potrzeb biznesowych, natomiast na Programy Stażowe regularnie co rok.

16. Jakie są typowe godziny pracy w ramach Programów Menedżerskich lub Programów Stażowych?

Wszystkie programy oferują stanowiska pełnoetatowe. Oznacza to, że Twój przeciętny tygodniowy czas pracy będzie wynosił 40 godzin. Żaden dzień nie jest jednak taki sam, a równowaga między życiem zawodowym i osobistym jest w Mars bardzo istotna. Obciążenie pracą może być zmienne, w zależności od projektów i potrzeb biznesowych, ale odpowiedzialność za wykonywane zadania i zarządzanie swoim dniem pozostawiamy Tobie. Będziesz mógł pracować elastycznie, pod warunkiem rzetelnego wypełniania obowiązków. I zawsze informuj nas, jeśli masz za dużo lub za mało pracy.

17. Czy w Mars są drużyny sportowe, do których mogę dołączyć?

W Mars bardzo chętnie angażujemy się w różne formy aktywności sportowych czy towarzyskich. Nie tylko wśród absolwentów i studentów. Cała nasza społeczność regularnie bierze udział
w różnego rodzaju wydarzeniach, od meczów piłki nożnej rozgrywanych po pracy, przez angażowanie się w działania charytatywne i wolontariat, czy grupy biegowe. Wszystko jest możliwe
do zrealizowania, jeśli tylko uda Ci się znaleźć osoby chętne do przyłączenia się!

18. Gdzie będę pracować?

Biorąc udział w Programie Menedżerskim lub Programie Stażowym Twoim głównym i wyjściowym miejscem pracy będzie jedna z naszych lokalizacji w Polsce, tj. Warszawa, Sochaczew, Janaszówek lub Poznań. Wybór konkretnej lokalizacji jest związany i wynika bezpośrednio z założeń danego programu oraz aktualnych potrzeb biznesowych. W ramach europejskich Programów Menedżerskich będziesz także pracować za granicą.

FAQ - Programy Menedżerskie

01. Kiedy rozpocznę pracę, jeśli moja rekrutacja zakończy się sukcesem?

Rekrutacje na Programy Menedżerskie odbywają się elastycznie, w zależności od potrzeb biznesowych. Zatem początek pracy związany jest bezpośrednio z danym procesem aplikacyjnym.

02. Czy otrzymam możliwość pracy za granicą w ramach Programu Menedżerskiego?

Będzie to zależało od konkretnego programu (np. w przypadku europejskich Programów Menedżerskich praca za granicą wpisana jest w ich zasady i jest obowiązkowym elementem programu), od specyfiki danego stanowiska oraz potrzeb biznesowych. Pracując w Mars, po ukończeniu program, będziesz również mieć wiele możliwości pracy za granicą. Absolwenci naszych programów coraz częściej zajmują stanowiska w innych krajach.

03. Jakie mam możliwości zmian stanowisk w ramach Programów Menedżerskich? Czy mogę wybrać lokalizację?

W naszych programach elastyczność oraz otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń są bardzo ważne. Dlatego w ramach Programów Menedżerskich co roku będziesz stawać przed nowym wyzwaniem, w nowym dziale, na nowym stanowisku. Nieustannie będziemy wspierać Cię w osiąganiu celów, a w zamian oczekujemy elastyczności w doborze lokalizacji,
w których będziesz pracować. W przypadku programów europejskich będzie to także praca za granicą w jednym z krajów europejskich.
Każdy program ma dedykowanego koordynatora , z którym wspólnie będziesz ustalać kolejne kroki i właściwy kierunek Twojego rozwoju. Jest to proces prowadzony indywidualnie, ponieważ każdy ma swoje własne, indywidualne aspiracje. I zapewniamy, że zawsze będzie to rozmowa dwustronna nastawiona na otwarty dialog.

04. Czy pod zakończeniu Programu Menedżerskiego zacznę stałą pracę w Mars?

Naszą intencją jest, aby uczestnicy Programów Menedżerskich, po ich ukończeniu, podejmowali stała pracę na nowym stanowisku w firmie. W jakim kierunku się to rozwinie, będzie zależało w bardzo dużej mierze od Ciebie. Jeszcze podczas trwania programu, będziemy z Tobą omawiać Twoje postępy, kierunek rozwoju i dalsze możliwości. W tym wszystkim będzie Cię wspierać Twój menedżer i mentor.

FAQ - Programy Stażowe

01. Kiedy zacznę pracę, jeżeli moja rekrutacja zakończy się sukcesem?

Rekrutacja na Programy Stażowe rozpoczyna się na początku marca, a praca z początkiem lipca.

02. Czy po ukończeniu Programu Stażowego mogę się ubiegać o przyjęcie na Program Menedżerski?

To bardzo prawdopodobny scenariusz i takie rozwiązanie jest przez nas pożądane. Już w trakcie programu będziemy z Tobą rozmawiać o dostępnych możliwościach. W szukaniu odpowiedniej ścieżki kariery w Mars będziesz mieć wsparcie swojego menedżera. Jeśli zechcesz aplikować na jeden z Programów Menedżerskich, jeszcze przed zakończeniem Twojego Programu Stażowego, zorganizujemy dla Ciebie wymagane spotkanie oceniające (Assesment Center), ale Twoja pozycja już na starcie będzie silna. Dlaczego? Ponieważ Twoja dotychczasowa praca i osiągnięte dobre wyniki wiele dla nas znaczą.

Cookie Settings