Mars na świecie i w Polsce

Mars na świecie i w Polsce


MARS – globalna firma rodzinna

Ponad 100 lat temu, w swojej domowej kuchni w Tacoma w stanie Waszyngton, młody Frank C. Mars wspólnie
z mamą zaczął wyrabiać swoje pierwsze cukierki. W tak zwyczajnych okolicznościach w 1911 roku narodziła się
firma MARS, którą w kolejnych latach jego syn Forrest rozwinął w dojrzałe przedsiębiorstwo. Pierwszym batonem stworzonym przez Forresta i jego ojca był MILKY WAY®. Z biegiem czasu zakres ich działalności rozszerzał się poza granice kraju, obejmował nowe receptury i rozwijał w nowych kategoriach produktowych, takich jak gotowe potrawy dla ludzi i jedzenie dla zwierząt.
Przez te wszystkie lata dynamicznego rozwoju firma Mars zachowała jednak swój szczególny i wyjątkowy charakter prywatnej firmy rodzinnej. Dzięki temu, niezależni od akcjonariuszy czy wahań giełdowych, możemy niezależniei świadomie kształtować naszą działalność tak, aby osiągany zysk był wynikiem działań zgodnych
z najważniejszymi dla nas wartościami. Jako firma rodzinna planujemy biznes w perspektywie pokoleń.

Poznaj naszą historię >>

MARS w Polsce

Mars jest obecny w Polsce od 1992 roku. Od 2002 r. częścią naszego biznesu jest Royal Canin Polska, a od 2008 – Wrigley Poland. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce zatrudniamy blisko 2800 osób.
Nasze lokalizacje mieszczą się w Warszawie (biuro) i Sochaczewie (biuro i kompleks fabryk), Poznaniu (3 lokalizacje biur i fabryka Wrigley) oraz w Niepołomicach k. Krakowa (biuro oraz fabryka). W Poznaniu znajduje się także nasze centrum usług wspólnych - Mars Global Services.
W naszych fabrykach produkujemy znane i lubiane przez naszych konsumentów produkty:

  • wyroby czekoladowe (m.in. MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®),
  • gumy do żucia i cukierki (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®, SKITTLES®),
  • jedzenie dla zwierząt (PEDIGREE®, CHAPPI®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, WHISKAS®, PERFECT FIT®)
Poznaj nasze marki >>

Naszym bogactwem są nasi Współpracownicy, których traktujemy jako równorzędnych partnerów w biznesie. Zgodnie z naszą filozofią, każda osoba zatrudniona w organizacji powinna traktować ją jak swoją własną firmę. Każdego ze Współpracowników, niezależnie od roli w Mars, obdarzamy w równej mierze wolnością, ale i odpowiedzialnością za wspólne dobro firmy. Jednym z naszych priorytetów jest budowanie zaangażowania naszych Współpracowników oraz wspieranie ich indywidualnego rozwoju. Nasz sukces zależy od wysiłku całego zespołu.
W podejściu do biznesu wszystkim nam przyświeca nieustannie Pięć Zasad: Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność i Wolność.

Nasze Pięć Zasad >>

Jesteśmy odpowiedzialnym przedsiębiorcą, jednym z najbardziej pożądanych pracodawców i dobrym sąsiadem. Od 25 lat angażujemy się w życie lokalnej społeczności w okolicach fabryk w pobliżu Sochaczewa. Wspieranie i inicjowanie lokalnych aktywności to ważny element strategii firmy. Od lat jesteśmy liderem rankingu Antal „Najbardziej Pożądanym Pracodawcą w opinii Specjalistów i Menedżerów”. W 2016 r. i 2017 r. zostaliśmy także docenieni jako Najlepsze Międzynarodowe Miejsce Pracy w Europie® w konkursie Great Place To Work®.

Zdobyte nagrody i wyróżnienia >>
Cookie Settings