Nasze programy

Nasze programy

Article Image

MARS AMBASSADOR PROGRAM

W Mars wierzymy, że tworzenie lepszego świata jest zadaniem każdego z nas, a dzieląc się doświadczeniami i wspólnie planując działania możemy więcej. Dlatego też nasi Współpracownicy mają okazję brać udział w inicjatywach takich jak Mars Ambassador Program.

Mars Ambassador Program (link do strony globalnej)

Jest to wyjątkowa okazja, aby indywidualnie zaangażować się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu, prowadzone przez firmę globalnie. Program opiera się na możliwości wzięcia udziału w życiu lokalnej społeczności i wspieraniu jej w pokonaniu wyzwań codziennego życia, takich jak niedostateczny dostęp do źródeł pitnej wody, czy radzenie sobie z pozyskiwaniem żywności. To także okazja, aby działać na rzecz zwierząt domowych i tworzyć dla nich lepszy świat, niezależnie od szerokości geograficznej. Nasi Współpracownicy działają razem, z kolegami i koleżankami z całego świata, planując działania pozwalające na lokalny rozwój. Wśród aktywności, które prowadzimy znajdują się: zakładanie przydomowych ogródków, nauka odpowiedniego przechowywania wody oraz żywności, edukacja związana z zachowaniem zasad higieny, nauka o poprawnym odżywianiu, dostarczaniu niezbędnych wartości odżywczych i witamin, zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Nasze działania w ramach MAP nie tylko wspierają łańcuch dostaw, ale także pomagają lokalnym społecznościom podzielić się z nami swoimi potrzebami i wspólnie poszukiwać rozwiązań, które lokalnie są potrzebne, ale także możliwe do zrealizowania w ramach programu. Planując i realizując projekty dbamy o to, aby ich efekty mogły być podtrzymywane przez lokalną społeczność, mając na uwadze ich zasoby.

Historia Patrycji, uczestniczki Mars Ambassador Program w 2017 roku:

Kiedyś, czytając o Marsie jako pracodawcy, natknęłam się na Mars Ambassador Program. Od tego czasu zapragnęłabym być częścią społeczności Marsa, która angażuje się wolontariat na rzecz zwierząt w czasie pracy. Czy może być coś bardziej emocjonującego niż tworzenie lepszego świata dla zwierząt w praktyce? Przygoda życia – inaczej nie da się opisać tego czasu. Nowe wyzwania, nowi ludzie, a nawet inny kontynent! Podczas projektu Better cities for pets w Nashville, Tennessee zbudowaliśmy blisko 50 domków dla kotów, wspieraliśmy adopcje w schroniskach, dowiedzieliśmy się o budowaniu społeczności miejskiej przyjaznej zwierzętom. Ten wolontariat grupowy umocnił moje przekonanie, że Ludzie z Marsa, bez względu na to, w jakim miejscu żyją: w Australii, Chinach, USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Polsce czy Afryce – bo tak różnorodny zespół stworzyliśmy, są do siebie podobni: chcą i potrafią współpracować, dbają o relacje i uwielbiają wyzwania, a do tego wszyscy kochamy zwierzęta!

Article Image

MARS VOLUNTEER PROGRAM

Staramy się, by nasi Współpracownicy aktywnie uczestniczyli w życiu lokalnym. Dlatego co roku organizujemy Mars Volunteer Program (Program Wolontaryjny Marsa).

Mars Volunteer Program (link do strony globalnej)

MVP to globalna inicjatywa, w ramach której mamy szansę pomagać lokalnym społecznościom i poprzez prace wolontaryjne zmieniać swoje otoczenie na lepsze. W 2016 roku w programie wzięło udział ponad 800 naszych Współpracowników oraz wielu członków ich rodzin i przyjaciół z całej Polski. Wspólnie przepracowaliśmy ponad 7000 godzin! Zaangażowaliśmy się w wiele rożnych projektów: m.in. sprzątanie Bzury oraz Kampinoskiego Parku Narodowego, pomoc w odnowieniu Domu Seniora w Poznaniu. W 2017 w programie wzięło udział ponad 1000 Współpracowników i przepracowaliśmy 8000 godzin. Nasi wolontariusze wspierali lokalne projekty jak Biegi Bielice czy Rodzinny Rajd Rowerowy w Sochaczewie. Wolontariusze z Royal Canin podczas pikniku rodzinnego razem z rodzinami i przyjaciółmi tworzyli legowiska oraz maty węchowe, które zostały przekazane do schronisk w Polsce. Eko-legowiska zostały wykonane materiałów z recyklingu. Są odporne na zniszczenia, łatwe w utrzymaniu w czystości, aby w zimie izolowały od zimnego podłoża, a latem nie nagrzewały się za szybko. W ich przygotowanie włożyliśmy nasze serca i pasję. Wierzymy, że będą służyć długo naszym czworonożnym przyjaciołom. Wraz z legowiskami do schronisk przekazaliśmy również maty węchowe: bardzo przydatne narzędzie w budowaniu wspólnej relacji między psem, a nowym opiekunem i nowego, lepszego świata dla adoptowanego psa. Mata węchowa to idealne rozwiązanie dla każdego psa: pobudza naturalny instynkt psa do pracy nosem oraz poszukiwania pożywienia. Zabawy węchowe mają mnóstwo zalet, m.in. : redukują nadmiar stresu, pomagają pozytywnie się zmęczyć, czy też spowalniają spożywanie posiłków.

W każdy projekt wkładamy wiele serca i pasji. Wierzymy, że nasza praca będzie długo służyć naszym beneficjentom!

Article Image

MAKE THE DIFFERENCE

Gdy nasi Współpracownicy dokonują pozytywnej zmiany w Marsie oraz w naszych społecznościach, których żyją, nie przechodzi to bez echa. Pokazujemy nasze uznanie przyznając nagrody „Make the Difference Awards”. Ogólnoświatowa ceremonia ich wręczenia odbywa się co drugi rok na cześć Współpracowników, którzy wcielają w życie Pięć Zasad i wnoszą innowacyjne myślenie, świeży punkt widzenia i osobiste zaangażowanie w poprawę stanu naszych społeczności, środowiska, miejsc pracy i biznesu. Nagrody te są wyrazem uznania dla najlepszych z najlepszych i pomagają nam szerzyć najlepsze praktyki w całej organizacji. Gdy spotykamy się razem w uznaniu sukcesu, jesteśmy w stanie wygenerować jeszcze większe wzajemne korzyści dla życia społeczności, na które oddziałujemy.

Cookie Settings