Lepszy świat dla ludzi i zwierząt

Zdrowie Ludzi i Zwierząt

Zależy nam na dostarczaniu produktów najwyższej jakości, smacznych, zdrowych i bezpiecznych- zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Nasze umiłowanie do Jakości wyraża się również w codziennych działaniach na rzecz wspierania zdrowia i dobrej kondycji czworonogów a także ich opiekunów.

Article Image

Dzielimy się uśmiechami

Chcielibyśmy, aby wszystkie dzieci cieszyły się pięknym i zdrowym uśmiechem. Niestety w Polsce próchnica jest bardzo powszechna- cierpi na nią aż 83% dwunastolatków! Co zatem robimy, aby to zmienić? Od 2013 roku roku wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem i Partnerami realizujemy program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” (dawniej „Chroń Dziecięce Uśmiechy”). Naszym celem jest poprawa stanu higieny jamy ustnej wśród najmłodszych oraz zbudowanie dobrych nawyków. Za nami już cztery edycje! Do tej pory rozstawiliśmy nasze mobilne gabinety w 95 szkołach podstawowych i przebadaliśmy ponad 35 tysięcy dzieci. Wierzymy, że nauka nie musi być nudna, więc stworzyliśmy przyjazne dzieciom materiały edukacyjne pokazujące jak dbać o zdrowy uśmiech. Skorzystało z nich aż 350 tysięcy młodych adeptów wiedzy o higienie jamy ustnej. Jak działa nasz program? Od początku naszej działalności, czyli od 2013 roku, 1% wartości dowolnego opakowania Orbit, kupionego we wrześniu i październiku przez naszych konsumentów, przekazywane jest na program „Dziel się Uśmiechem”. Aby dbać o to, co cenne, przekazaliśmy łącznie już ponad 3 miliony złotych.

Dowiedz się więcej na temat programu

Article Image

Sport to zdrowie

Wiemy, że aktywność fizyczna jest ogromnie ważna dla utrzymania dobrego zdrowia i lepszego samopoczucia. Dlatego po raz kolejny zorganizowaliśmy dla naszych Współpracowników „Sportowe Lato z Airwaves®” – trwające dwa miesiące wydarzenie, podczas którego możemy rywalizować ze sobą w kilku kategoriach sportowych, m.in. bieganiu czy jeździe na rowerze. Liczymy spalone kalorie oraz przebyte kilometry – i świetnie się przy tym bawimy! Swoje sportowe osiągnięcia utrwalamy na fotografiach, którymi potem dzielimy się z innymi, by wspólnie motywować się do większej aktywności fizycznej na co dzień. W czerwcu 2017 odbyły się XXV Jubileuszowe Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków, które jako Mars Polska wspieramy od początkowych edycji. W zawodach startuje zwykle ponad 2000 uczestników, w tym młodzież z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną z Mazowsza. Ponadto, będąc członkiem Polskiej Federacji Producentów Żywności, współtworzymy wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Związkiem Pracodawców program edukacyjny „Trzymaj formę”, w którym pomagamy uczyć dzieci i młodzież, że zdrowy styl życia to nie tylko zbilansowane posiłki, lecz także aktywność fizyczna.

Article Image

Dogoterapia

Dzięki naszemu wsparciu dla Fundacji “Dr Clown” ruszył projekt, w którym czworonożni terapeuci pomagają Małym Pacjentom w szpitalach w Polsce: w Łodzi, Szczecinie, Warszawie, Gdańsku, Suwałkach, Bielsku-Białej, Sosnowcu i Toruniu. Dogoterapia pozytywnie wpływa na proces powrotu do zdrowia i dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Dodatkowo, w ramach naszej współpracy, podopieczni Fundacji i dzieci z zaprzyjaźnionych szkół odwiedzają wybrane schroniska dla psów. Korzyść jest obopólna, dzieci uczą się odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, a psi podopieczni mają szansę na radosne chwile interakcji z człowiekiem i wybieganie się podczas spaceru. Pomysł na wspieranie zajęć dogoterapeutycznych pojawił się w Marsie w 2013 roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy cykliczne zajęcia dogoterapii dla dzieci i młodzieży specjalnej troski - uczniów Zespołu Szkół w Erminowie k. Sochaczewa. Wysoko wykwalifikowanej terapeutce w pracy z dziećmi towarzyszą wyszkolone i cierpliwe psy. Dotychczasowe doświadczenia i obserwacje w szkole w Erminowie potwierdzają stymulujący wpływ obecności psów na wielopłaszczyznowy rozwój dzieci i młodzieży ze sprzężonymi deficytami ruchowymi i mentalnymi. Rodzice, widząc pozytywny wpływ psów na rozwój psychiczny i ruchowy swoich dzieci, korzystają z prywatnych zajęć dogoterapeutycznych, zwiększają kontakt dziecka ze zwierzętami i często decydują się na psa w domu na stałe. A my w Marsie zachwyceni efektami, rozpoczęliśmy cykl zajęć w Przedszkolu Integracyjnym w Sochaczewie, a razem z Fundacją “Dr Clown”, terapeutami i ich futrzanymi doktorami ruszyliśmy pomagać dzieciom w całej Polsce!

Dowiedz się więcej

Cookie Settings