Kim jesteśmy
Circle Image

Kim jesteśmy

Ponad 100 lat temu, Frank C. Mars zaczął wytwarzać słodycze w swojej kuchni w Tacoma, w stanie Waszyngton. Wychodząc od tych prostych początków, jego syn Forrest przekształcił Mars w dojrzałą firmę, którą jest teraz. Najpierw wspólnie z ojcem stworzył batonik MILKY WAY®, a następnie rozszerzył działalność o rynki zagraniczne i nowe kategorie, takie jak artykuły pielęgnacyjne i karma dla zwierząt. Dzisiaj rodzina Współpracowników Mars liczy 80.000 sprzedaż globalną na poziomie przekraczającym 35 mld dolarówosób w 78 krajach na całym świecie. Podczas całego procesu rozwoju, pozostaliśmy prywatną firmą rodzinną zatrudniającą pełnych entuzjazmu Współpracowników, których łączy i którym przyświeca Pięć Zasad.

Pięć Zasad leży u podstaw wszystkich naszych działań. Każda z tych zasad – Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność i Wolność – inspiruje nas w codziennej pracy.

Mars to nie tylko czekolada. Cztery segmenty —  Mars Wrigley ConfectioneryPetcare, Food oraz Edge - pomagają nam dotrzeć do miliardów konsumentów i osiągać sprzedaż globalną na poziomie przekraczającym 35 mld dolarów. Od sprzedaży karmy dla psów PEDIGREE® w Nowej Zelandii do wysiewu nasion SEEDS OF CHANGE® w Afryce Południowej, jesteśmy niemalże w każdym zakątku świata – a pasja naszych Współpracowników pomaga nam postępować we właściwy sposób.

Mars jest obecny w Polsce od 1992 roku. Od 2002 r. częścią naszego biznesu jest Royal Canin Polska, a od 2008 – Wrigley Poland. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce zatrudniamy 2800 osób, których nazywamy Współpracownikami, podkreślając w ten sposób ich wkład w rozwój firmy i odpowiedzialność, która spoczywa na każdym z nas w budowaniu przyszłości Marsa. Posiadamy 4 fabryki, w których produkujemy znane i lubiane przez naszych konsumentów produkty: wyroby czekoladowe (m.in. MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®), gumy do żucia i miętusy (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz karmę dla zwierząt (PEDIGREE®, CHAPPI®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, WHISKAS®, PERFECT FIT®). Jesteśmy także odpowiedzialnym przedsiębiorcą, jednym z najbardziej pożądanych pracodawców i dobrym sąsiadem. Jako firma rodzinna planujemy biznes w perspektywie pokoleń.Cookie Settings